Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie nadciśnienie objawy

Najczęściej występujące objawy nadciśnienia

Data publikacji 18 listopada 2021


W obecnych czasach nadciśnienie stanowi bardzo poważny problem zdrowotny. Warto zapoznać się z jego podstawowymi objawami, a także poznać ich specyfikę.

Ucisk w głowie

Wśród najczęściej występujących objawów nadciśnienia tętniczego można przede wszystkim wymienić odczuwanie sporego ucisku w głowie, który bywa bardzo nieprzyjemny. Ucisk zazwyczaj nie występuje cały czas, ale pojawia się okazjonalnie. Może przyjmować formę tępego bólu głowy, który utrudnia codzienne funkcjonowanie.

Zawroty głowy

Pierwsze objawy nadciśnienia tętniczego są przede wszystkim związane z odczuciami płynącymi z głowy. Oprócz ucisku mogą się również pojawić zawroty głowy, które bywają problematyczne podczas wykonywania swoich codziennych obowiązków. W przypadku pojawienia się tego rodzaju objawów warto zmierzyć swoje ciśnienie, a w przypadku podwyższonego wyniku skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Zmęczenie

W obecnych czasach coraz więcej osób odczuwa zmęczenie na dość wysokim poziomie. Również może to być jeden z pierwszych objawów problemów związanych z podwyższonym ciśnieniem krwi. Zmęczenie ujawnia się niezależnie od pory dnia. Może występować zarówno rano, jak i wieczorem. Jednak po południu sporo przybiera na sile i niektóre osoby decydują się na krótkie i regeneracyjne drzemki.

Krwawienie z nosa

Kolejnym objawem, który może być powiązany z nieprawidłowym ciśnieniem tętniczym krwi, z całą pewnością jest również krwawienie z nosa. Ten niepożądany objaw może występować zarówno przy zbyt niskim ciśnieniu, jak i zbyt wysokim jego poziomie. Jednak najczęściej pojawia się przy takich problemach zdrowotnych jak nadciśnienie krwi.

Zaburzenia snu

Osoby, które zmagają się z nadciśnieniem tętniczym, bardzo często także mają problemy ze snem. Wśród nich można wymienić kłopoty z zaśnięciem, a także budzenie się w nocy. W przypadku uregulowania poziomu ciśnienia z wykorzystaniem specjalnej diety lub leków problem się normuje i problemy ze snem się zmniejszają.

Nerwowość

Wśród głównych objawów nadciśnienia tętniczego krwi można również wymienić dość wysoki poziom nerwowości. Objawia się on przede wszystkim problemami w codziennym funkcjonowaniu, a także podwyższonym poziomem stresu. W przypadku odczuwania takich dolegliwości warto skonsultować się z lekarzem oraz wykonać podstawowe badania. Na pewno będzie możliwe postawienie odpowiedniej diagnozy.

Problemy z sercem

Nadciśnienie objawy mogą również obejmować dość zróżnicowane problemy w obrębie układu sercowo-naczyniowego. Mogą się one objawiać na bardzo wiele zróżnicowanych sposobów. Wśród nich można wymienić między innymi łomotanie serca, ale także uczucie ucisku wokół serca oraz ciasnotę. Są to bardzo nieprzyjemne objawy, na które powinno się zwrócić szczególną uwagę.

Duszności

Wśród najbardziej niecharakterystycznych objawów, które są związane z nadciśnieniem tętniczym, można również wymienić duszności. Zazwyczaj duszności wiązane są z chorobami płuc, jednak nie w każdym przypadku. Warto to wziąć pod uwagę w przypadku występowania problemów z ciśnieniem.

Krem UV i pielęgnacja w jednym

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Preparaty medycyny chińskiej