Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko urodziny w przedszkolu

Urodziny w przedszkolu – jak je zorganizować ?

Data publikacji 17 listopada 2021


Praktycznie każde dziecko z niecierpliwością czeka na dzień swoich urodzin. Dla kilkulatka jest to szczególnie ważne święto, które chciałaby celebrować wspólnie z kolegami z przedszkola. Niektóre placówki umożliwiają dzieciom przygotowanie swojego przyjęcia urodzinowego i świętowanie tak ważnej okazji razem z przyjaciółmi. Zdecydowana większość przedszkoli rozumie, że ten szczególny dzień jest dla ich podopiecznych bardzo ważny, dlatego umożliwiają im spędzenie go w wyjątkowy sposób.

Urodziny w przedszkolu – jak je zorganizować ?

Przede wszystkim, na samym początku warto się zapytać, czy placówka, do której uczęszcza dziecko umożliwia swoim podopiecznym organizację urodzin. Jeśli tak, warto informacje o święcie swojego dziecka wywiesić na przykład na tablicy ogłoszeń. W ten wyjątkowy dzień przyjaciela z przedszkola mogą swojemu koledze zaśpiewać „Sto lat” i złożyć mu życzenia. W niektórych przedszkolach opiekunki dbają o to, by koledzy przygotowali dla jubilata laurki oraz inne, drobne prezenty.

Warto zwrócić uwagę na dekorację sali. Kupno kilku balonów i girland nie jest kosztowną kwestią, a z pewnością nada pomieszczeniu odświętnego charakteru i zwróci uwagę maluchów na to szczególne wydarzenie. Jeśli chodzi o poczęstunek, to przedszkola zazwyczaj mają swoje zasady. W niektórych placówkach bez żadnego problemu można przynieść i podać dzieciom tort, w innych reguły są nieco bardziej restrykcyjne. Na szczęście istnieją bardzo liczne alternatywy dla słodkich przekąsek.

Urodziny w przedszkolu – co zamiast słodyczy?

Jeszcze do niedawna normą było, że w dniu swoich urodzin jubilat przynosił do przedszkola cukierki, słodycze lub tort. Niestety, tak naprawdę to jedna z najgorszych wersji. Jak wiadomo – słodycze nie służą dzieciom. Na szczęście istnieje kilka fantastycznych alternatyw, które równie mocno ucieszą przedszkolaków.

Doskonałym pomysłem są owoce. Lubi je praktycznie każde dziecko – można przygotować z nich sałatkę owocową lub też pokroić na niewielkie kawałki. Mandarynki, arbuzy, truskawki i maliny są kolorowe i cieszą oko. Można przygotować z nich owocowe szaszłyki, a same owoce pokroić w ciekawe kształty.

Dodatkowo, zamiast słodyczy można pokusić się o przyniesienie kolegom drobnych niespodzianek. Każdy przedszkolak może otrzymać kolorowego balona, zestaw naklejek bądź też drobną figurkę. Takie upominki będą wspaniałym przypomnieniem tego wyjątkowego dnia.

Dlaczego warto organizować urodziny w przedszkolu?

To najlepszy sposób na to, by dziecko mogło świętować swój wyjątkowy dzień wspólnie z kolegami. Trzeba być szczerym – organizacja urodzin dla tak dużej grupy dzieci na sali zabaw lub w innym miejscu to bardzo kosztowne przedsięwzięcie i ciężkie do zorganizowania. W przedszkolu dzieci mają zapewniają odpowiednią opiekę pań przedszkolanek, które dodatkowo zadbają o to, by przedszkolaki się nie nudziły. Urodziny w przedszkolu umożliwiają maluchowi nawiązanie jeszcze mocniejszych więzi z grupą, a także budują pozytywne skojarzenia z przedszkolem.

Śpiewanie piosenek, wspólne przygotowywanie prac plastycznych, gry i zabawy – to wszystko świetnie sprawdzi się podczas urodzin w przedszkolu. Maluch z pewnością będzie zachwycony taką formą spędzania swojego wyjątkowego dnia, a koledzy z grupy – będą szczęśliwi, że mogli w tym uczestniczyć. Przed organizacją urodzin w przedszkolu warto jednak upewnić się, że panie opiekunki nie mają nic przeciwko, a planowane atrakcje zgodne są z regulaminem placówki.

Urodziny w przedszkolu to prawdziwe pole do popisu dla rodziców, jednak nie warto przesadzać z nadmierną ilością atrakcji, bo może zostać to źle odebrane.

Krem UV i pielęgnacja w jednym

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zabawy na podwórku