Strona główna
Zdrowie
Tutaj jesteś
Zdrowie Krem UV i pielęgnacja w jednym

Krem UV i pielęgnacja w jednym? Czemu nie

Data publikacji 23 sierpnia 2023

Codziennie skupiamy się na pielęgnacji skóry związanej z jej oczyszczaniem i nawilżaniem, zapominając jednak o ochronie przed słońcem. Jak pogodzić te wszystkie potrzeby i jaki wybrać krem do twarzy z filtrami?

Słońce nie jest bezpieczne dla Twojej skóry

Wydaje się, że codzienna ochrona przed słońcem nie jest konieczna, szczególnie gdy nie przebywa się długo na zewnątrz. Jednak nic bardziej mylnego, bo promieniowanie UV odpowiada za około 80% oznak starzenia się skóry. Efektem nadmiernego opalania się mogą być zmarszczki, przebarwienia i mniej sprężysta cera. Codzienna ochronna filtrem UV to wręcz obowiązkowy punkt na liście pielęgnacji skóry twarzy. Na pewno codziennie przebywasz na słońcu dłużej niż niż 20 minut, a wtedy musisz mieć ochronę w postaci kremu. W naszej strefie klimatycznej, zgodnie z fototypem, powinno używać się filtrów w przedziale spf 30 – spf 50. Są to dość wysokie filtry, które jednak zapewniają bardzo dobrą ochronę przed promieniowaniem.

Chroń skórę przed słońcem, ale i działaj na nią innymi składnikami

Jeśli wiesz już, że musisz chronić swoją skórę przed słońcem, oczywiste jest, że nie zrezygnujesz z codziennej pielęgnacji. Zatem jaki wybrać krem do twarzy spf 50? Musisz jakoś połączyć jedno i drugie, najlepiej za pomocą kompleksowych kosmetyków. Jeśli wybierasz krem nawilżający i przeciwzmarszczkowy, koniecznie znajdź taki który zawiera również wysokie filtry UV. I temu nie musisz używać kilku kosmetyków, tylko jednego wysokiej jakości. Jaki zatem będzie idealny krem na dzień? Na pewno taki z aktywnymi składnikami, jak kwasy czy witaminy, ale także taki, który zawiera filtr SPF 50. Czy taka wysoka ochrona przed słońcem jest konieczna? Zawsze lepiej używać wyższego filtra, niż mieć oparzenia słoneczne. Opalenizna pojawi się, mimo wysokich filtrów, za to będzie bezpieczna i delikatna. Pamiętaj o tym, że nawet jeśli nie ma słońca, promieniowanie UVA działa na skórę dokładnie przez cały rok.

Jak połączyć ochronę UV z codzienną pielęgnacją cery?

Najpierw postaraj się dobrać krem do dziennej pielęgnacji zgodnie z potrzebami swojej skóry. Jeśli jest to sucha skóra, to wybierz krem z kwasem hialuronowym, który dokładnie ją nawilży. Jeśli Twoja zera jest tłusta lub mieszana, szukaj kremu w fluidzie, który będzie zawierał kwas salicylowy lub tlenek cynku. Skóra wrażliwa potrzebuje delikatnych składników, bez barwników i sztucznych substancji, najlepiej w formie antyalergicznego kremu. Przypadku skóry dojrzałej, składniki aktywne powinny być mocniejsze i mogą to być witamina E, ceramidy, kolagen, retinol lub kwas hialuronowy. Krem do pielęgnacji dziennej powinien zawierać wspomniane filtry UV, bo jest to niezbędne do utrzymania skóry w dobrym stanie na długie lata. Możesz wybrać różnego rodzaju kosmetyki, które zawierają filtry UV. Może to być podkład z filtrem lub krem nawilżający z filtrem. Nic nie stoi na przeszkodzie aby stosować osobny krem z filtrem SPF 50 do twarzy, ale wtedy musisz pamiętać o kremie nawilżającym. Dlatego właśnie o wiele wygodniejsze jest zastosować jeden kosmetyk, który łączy w sobie te wszystkie funkcje.

Materiał zewnętrzny

Krem UV i pielęgnacja w jednym

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Preparaty medycyny chińskiej