Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle sposoby na kaszek

Jakie są sposoby na kaszel

Data publikacji 9 grudnia 2021

Ta popularna dolegliwość dopada dużą grupę ludzi w sezonie jesienno-zimowym, ale też na początku wiosny lub, w przypadku skłonności do alergii, przez cały rok. Kaszel. Mokry czy też suchy jest zawsze tak samo uciążliwy. Zwłaszcza jeśli jego niechciana obecność przedłuża się w czasie. Ciągłe pokasływanie i pochrząkiwanie odbiera radość życia niejednej osobie. Jakie są sposoby na kaszel. Zacznijmy od tych najbardziej tradycyjnych, które znały już nasze babcie.

Domowy syrop na kaszel

Słynny syrop z cebuli – klasyk dzieciństwa wielu z nas. Wbrew pozorom nie jest to żaden wytwór ludowych wierzeń, a jego działanie można bardzo łatwo uzasadnić naukowo. Charakteryzuje się działaniem bakteriobójczym, przeciwzapalnym, jak również przeciwgrzybiczym. Cebula ma działanie wykrztuśne i ułatwia oczyszczanie górnych dróg oddechowych. Dodatkowo rozrzedza zalegającą w nich wydzielinę, pomaga odetkać zatkany nos. Dzięki wysokiej zawartości witaminy C i żelaza wzmacnia odporność organizmu na infekcje. Nie bez przyczyny jest to jedno z najpopularniejszych na świecie warzyw. Lista jej walorów jest bardzo długa. Przygotowany z niej syrop ma bardzo wiele korzystnych dla organizmu właściwości.

sposoby na kaszel

Co jeszcze warto wykorzystać w leczeniu kaszlu?

Warto wzbogacić jego skład dodatkowymi, silnie działającymi składnikami takimi jak: goździki, imbir czy też cytryna. W efekcie otrzymamy naturalny i skuteczny specyfik na kaszel. Syrop z cebuli dobrze się przechowuje i można używać go do dwóch tygodni pod warunkiem, że będzie przechowywany w lodówce. Jedną ze słabych stron syropu jest bardzo wysoka zawartość cukru wymaganego do jego sporządzenia. Na szczęście można z powodzeniem zastąpić go miodem.

Kaszel może stanowić uciążliwy problem, jednak korzystając z naturalnych, domowych sposobów, takich jak syrop z cebuli wzbogacony o dodatkowe składniki, możemy skutecznie łagodzić jego objawy, wspierając jednocześnie organizm w walce z infekcjami.

Krem UV i pielęgnacja w jednym

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak opakować kosmetyki płynne