Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko jaki smoczek dla noworodka

Jaki smoczek dla noworodka będzie najlepszy?

Data publikacji 8 sierpnia 2021

Pojawienie się w życiu młodych ludzi dziecka potrafi wywrócić je do góry nogami. Nie tylko pojawiają się zupełnie nowe zadania i obowiązki, lecz przede wszystkim niezbędne jest zdobycie wiedzy, o której do tej pory nie miało się większego pojęcia. Dobrym tego przykładem jest smoczek dla noworodka. Rodzice często nie tylko nie wiedzą, jak się go powinno wybierać, lecz również nie mają świadomości tego, z jakiego powodu jest on w ogóle tak ważny.

Dlaczego warto stosować smoczki?

Zanim przejdzie się do tego, jaki smoczek dla noworodka będzie najlepszy, czyli jakimi cechami i parametrami powinien się on charakteryzować, najpierw warto się zastanowić nad tym, z jakiego tak naprawdę powodu jest to tak istotna dla opieki nad dzieckiem rzecz. Co konkretnie daje dobrze dobrany smoczek?
Naturalnym zjawiskiem u małego dziecka jest występująca u niego silna potrzeba ssania. Oczywiście związana jest ona z pozyskiwaniem pożywienia od matki. Żeby potrzebę tę zaspokoić, a zatem sprawić, że dziecko stanie się spokojniejsze, powinno się stosować smoczki, które będą zmniejszały u dziecka niezadowolenie i frustracje, a tym samym pozwolą się mu wyciszyć i zasnąć.

Z jakiego materiału powinien być zrobiony smoczek dla noworodka?

Jeśli chce się kupić smoczek dla noworodka, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, z jakiego będzie on wykonany tworzywa. Oczywiście obudowa najczęściej zrobiona będzie po prostu z bezpiecznego dla malucha plastiku, lecz jeśli chodzi o część przeznaczoną do ssania, w to w tym wypadku na rynku spotkać się można z dwoma wariantami.
Przede wszystkim wspomnieć tu trzeba o smoczku lateksowym lub kauczukowym, który charakteryzuje się brązowym zabarwieniem. Jest to doskonały wybór dla dziecka, ponieważ materiał ten przypomina w dotyku sutek, co sprawiać będzie, że dziecko szybko go polubi. Sporą wadą tego modelu jest fakt, że bardzo szybko się on zużywa i rozciąga, co oczywiście wymaga okresowej wymiany smoczka na nowy. Drugim popularnym modelem jest smoczek silikonowy. Jest to zupełnie bezbarwna wersja, która nie posiada żadnego smaku ani zapachu. Co prawda nie jest tak miły w dotyku, jak model lateksowy, lecz za to jest bardzo mocny i trwały.

Jaki powinien mieć kształt smoczek dla noworodka?

Ostatnią sprawą, o której warto pamiętać, gdy kupuje się taki dodatek do opieki nad dzieckiem, to jaki powinien być kształt smoczka. Jak się okazuje, ma to naprawdę duże znaczenie i nie można kształtu smoczka zignorować. Inny bowiem powinien być dla tych dzieci, które karmione są piersią, inny dla karmionych butelką, a jeszcze inny, gdy dziecko posiada wady anatomiczne, które przy pomocy smoczka można starać się niwelować.
Dla noworodka zdecydowanie najczęściej polecane są smoczki symetryczne lub też płaskie. Posiadają one charakterystyczny spłaszczony po obu bokach kształt. Bardzo dobrze imitują sutka, więc dziecko szybko przyswaja jego ssanie i doskonale na niego reaguje. Oczywiście podczas odstawiania dziecka od karmienia piersią, powinno się również dokonać zmiany smoczka na model okrągły.

Medycyna estetyczna

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zabawy na podwórku