Strona główna
Dziecko
Tutaj jesteś
Dziecko zabawki dla noworodka

Najlepsze zabawki dla noworodka

Data publikacji 14 sierpnia 2021


Wiele osób zastanawia się, jakie będą najlepsze zabawki dla noworodka. Warto się tego dowiedzieć oraz zapoznać z najlepszymi pomysłami.

Pluszaki

Wśród najlepszych pomysłów na zabawki dla noworodka można w szczególności wymienić wszelkiego rodzaju pluszaki. Misie są bardzo bezpieczną zabawką dla każdego dziecka, ponieważ są odpowiednio miękkie. Nawet podczas intensywnej zabawy nie uderzą dziecka, które nie ma jeszcze rozwiniętych zdolności manualnych do swobodnej zabawy. Dodatkowo misie stanowią fantastyczny element obserwacyjny dla najmłodszych dzieci. Warto wykorzystać takie rozwiązanie w praktyce.

Zabawki kontrastowe

W przypadku najmłodszych dzieci bardzo dobrze sprawdzą się również różnego rodzaju zabawki kontrastowe. Dzieci po urodzeniu nie mają jeszcze za bardzo wyostrzonego zmysłu wzroku, dlatego powinno się go w odpowiedni sposób stymulować. Bardzo dobrym rozwiązaniem będą zabawki, w których pojawiają się intensywne i kontrastowe kolory. Wśród nich w szczególności wyróżnia się czerń oraz czerwień. Są to jedne z kolorów najbardziej widoczne przez małe dzieci. Warto wziąć to pod uwagę.

Karuzele

Każdemu noworodkowi na pewno bardzo przypadnie do gustu karuzela. Karuzelę z powodzeniem można zawiesić nad łóżeczkiem dziecka. Dzięki temu będzie mogło ją w swobodny sposób obserwować oraz kształtować swój narząd wzroku. W obecnych czasach w sprzedaży można znaleźć dość zróżnicowane karuzele. Można w nich znaleźć liczne elementy dodatkowe, które na pewno zainteresują każde dziecko, niezależnie od jego wieku. Bardzo polecane są karuzele z małymi misiami, które dziecko może próbować chwytać w późniejszym czasie.

Pozytywka

Noworodek na pewno w pozytywny sposób zareaguje również na pozytywki. Pozytywki to urządzenia, dzięki którym dziecko może zapoznać się z podstawową muzyką, a także prostymi piosenkami. Pozytywka może mieć uspokajający wpływ na dziecko, dlatego warto zastanowić się nad zakupem takiego urządzenia. Na pewno pozytywka będzie mogła służyć dziecku przez długi czas i uprzyjemniać jego wieczorne zasypianie.

Miś szumiś

Wśród najlepszych pomysłów na zabawki dla noworodka można również wymienić tak zwanego misia szumisia. Jest to miś, który ma wbudowany mechanizm emitujący szum. Ma on działanie uspokajające oraz kojące i w bardzo pozytywny sposób wpływa na stan każdego dziecka. Misie szumisie mogą również wspomagać zasypianie u noworodków, ponieważ przypominają im odgłosy z życia płodowego. Warto zastanowić się nad zakupem takiego prezentu dla dziecka, ponieważ na pewno ułatwi on pierwsze tygodnie życia młodego człowieka.

Gryzaki

Najmłodszym dzieciom można także zaproponować gryzaki, które idealnie sprawdzą się podczas ząbkowania. Dzieci mogą ząbkować w bardzo zróżnicowanym czasie, a niektóre zaczynają ten proces już około trzeciego miesiąca życia. Warto się do tego przygotować oraz zakupić gryzaki. Będą one również bardzo przydatne podczas prób pierwszych chwytów, które są realizowane przez dziecko. Gryzaki można znaleźć w sprzedaży w bardzo zróżnicowanych wariantach, dlatego na pewno uda się wybrać coś odpowiedniego dla swojego dziecka.

Krem UV i pielęgnacja w jednym

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

zabawy na podwórku