Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Okulary czy soczewki

Okulary czy soczewki – zalety obu rozwiązań

Data publikacji 21 sierpnia 2022


Wady wzroku są najczęstszą przyczyną wizyt u okulisty. Można je jednak korygować przy użyciu odpowiednio dobranych okularów lub szkieł kontaktowych. Oba z tych rozwiązań mocno się od siebie różnią, jednak znalazły swoich zwolenników. Jakimi zaletami się charakteryzują i na co warto się zdecydować? Okulary czy soczewki – co sprawdzi się lepiej w przypadku poszczególnych osób?

Kiedy korekcja staje się niezbędna?

W procesie prawidłowego widzenia najważniejszą rolę odgrywa siatkówka, To właśnie znajdujące się w niej włókna nerwowe odpowiadają za przyjmowanie promieni świetlnych, które za pomocą nerwu wzrokowego przekazywane są do mózgu. W przypadku wad wzroku promienie wpadające do oka nie skupiają się na siatkówce, a trafiają przed lub za nią. Do najczęstszych problemów ze wzrokiem zaliczyć można krótkowzroczność, nadwzroczność oraz astygmatyzm. Co w ich przypadku sprawdzi się lepiej, okulary czy soczewki?

Okulary korekcyjne – dla kogo?

Okulary korekcyjne w dalszym ciągu posiadają szerokie grono zwolenników. Stanowią one uniwersalne rozwiązanie, bowiem mogą korygować każdą wadę wzroku. Nie obciążają one także oczu oraz nie narażają użytkownika na ryzyko infekcji. W szybki sposób można je założyć i zdjąć w dowolnym momencie, natomiast szeroki wybór różnego rodzaju oprawek, pozwala na zachowanie indywidualnego stylu, a także stanowi interesujący dodatek do codziennych stylizacji.

Niestety stosowanie okularów korekcyjnych wiąże się również z pewnymi mankamentami. Ich ciężar sprawia, że w niektórych przypadkach mogą uwierać w nos, skronie oraz uszy. Podczas codziennego użytkowania są one narażone na różnego rodzaju uszkodzenia, natomiast szkła parują przy zmianie temperatury. Okulary mogą okazać się niepraktyczne dla osób aktywnie uprawiających sport. Wówczas to warto zastanowić się nad wyborem innego rodzaju korekcji.

Praktyczne i wygodne soczewki

Warto zdecydować się na okulary czy soczewki korekcyjne? Choć odpowiedź na to pytanie nie jest wcale prosta, to jednak soczewki wyeliminowały część problemów wiążących się z korzystaniem z okularów. Przede wszystkim są one lżejsze i niewidoczne dla innych. Ryzyko ich uszkodzenia jest znikome, nie parują oraz dają swojemu użytkownikowi pełną swobodę ruchu. To szczególnie ważne dla osób aktywnie spędzających czas. Jednocześnie za pomocą nowoczesnych soczewek, dokonać można korekcji praktycznie każdej wady wzroku. Służą do tego soczewki sferyczne, multifokalne lub toryczne.

Żeby wybrać dla siebie najkorzystniejsze rozwiązanie, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych aspektów. Zaliczają się do nich takie elementy jak wiek, stan zdrowia, posiadana wada wzroku, styl życia, wykonywany zawód oraz indywidualne preferencje. Na rynku znaleźć można wiele interesujących rozwiązań zarówno dla entuzjastów okularów i soczewek. Wiele informacji na temat korekcji za pomocą szkieł kontaktowych znaleźć można za pośrednictwem strony internetowej https://www.acuvue.pl. Warto poznać wszystkie zalety i wady obu rozwiązań, żeby móc odpowiedzieć sobie na pytanie co wybrać – okulary czy soczewki?

Krem UV i pielęgnacja w jednym

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak opakować kosmetyki płynne