Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś
Zakupy perfumy na zimę

Najlepsze zapachy perfum na zimę

Data publikacji 4 sierpnia 2021

Wiele osób zastanawia się, jakie perfumy najlepiej jest wybierać podczas zimy oraz chłodnych dni w ciągu roku. Warto się tego dowiedzieć oraz poznać najlepsze propozycje.

Zapachy drzewne

Wśród najbardziej polecanych perfum na zimę można przede wszystkim wymienić wszelkiego rodzaju zapachy drzewne, które charakteryzują się wyjątkowym poziomem niepowtarzalności. Tego rodzaju zapachy składają się przede wszystkim z ciepłych nut. Wśród nich wyróżnia się paczulę oraz sandał. Jednak mogą być również do nich dodawane wytrawne elementy, takie jak na przykład cedr. Zapachy z tej grupy zazwyczaj są dość charakterystyczne i bardzo często są wybierane przez mężczyzn z uwagi na swoją intensywność. Jednak w sprzedaży można również znaleźć aromatyczne zapachy drzewne, które są chętnie wybierane przez kobiety w różnym wieku.

Zapachy orientalne

Najlepsze zapachy na zimę obejmują również perfumy orientalne, które charakteryzują się wyjątkowo niepowtarzalnym aromatem. Są to perfumy bardzo zmysłowe, dlatego są chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Idealnie sprawdzą się podczas chłodnych zimowych wieczorów, ponieważ są ciepłe. Można w nich wyczuć zapach wanilii, egzotyczne kwiaty, a także zapachy zwierzęce, żywiczne oraz aromaty przypraw korzennych takich jak na przykład cynamon i kardamon. Orientalne perfumy kojarzą się z dalekim Wschodem i są dość trwałe. Warto je wypróbować podczas chłodniejszych dni w ciągu roku.

Zapachy paprociowe

Perfumy na zimę mogą zawierać w swoim składzie również wyjątkowe zapachy paprociowe. Można w nich znaleźć przede wszystkim charakterystyczny zapach paproci, ale także lawendy, które stanowią fantastyczną kompozycję. Dodatkowo do perfum dodawane są również inne substancje. Wśród nich można wymienić zapach mchu dębowego, świeżych ziół, a także kumaryny oraz paczuli. Zapachy paprociowe najczęściej są wybierane przez mężczyzn, ponieważ bardzo dobrze komponują się w tym przypadku z męskimi cechami charakteru.

Zapachy szyprowe

Kolejnym rodzajem perfum, które idealnie sprawdzą się podczas zimy, z całą pewnością są zapachy szyprowe, które są wyjątkowo niepowtarzalne. Wśród nich można znaleźć aromaty drzewno-cytrusowe, które otulą każdego człowieka. Wśród najczęściej wykorzystywanych substancji w tego rodzaju perfumach można wymienić bergamotkę, paczulę, a także różę i mech dębowy. Są to charakterystyczne zapachy, które mogą przypominać ziemię z uwagi na zastosowanie mchu dębowego. Dodatkowo w perfumach tego rodzaju można również wyczuć nuty zwierzęce, takie jak piżmo, cybetę i ambrę.

Zapachy skórzane

Wśród wielu mężczyzn bardzo dużą popularnością cieszą się również wszelkiego rodzaju zapachy skórzane, dlatego warto się nad nimi zastanowić. Są to dość charakterystyczne zapachy, które są duszące, ciepłe i suche. Przypominają woń tytoniu, palonego drewna, dymu, a także skóry. Oprócz tego w perfumach można również wyczuć lekkie nuty kwiatowe, które stanowią idealne uzupełnienie poszczególnych produktów.

Medycyna estetyczna

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

rajstopy w sprayu