Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś
Lifestyle Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna w trosce o urodę – czym jest i jakie zabiegi obejmuje?

Data publikacji 16 stycznia 2023


Dzisiaj zabiegi medycyny estetycznej wybierane są bardzo często, by poprawić urodę. Czym dokładnie jest ten dział medycyny i jakie zabiegi najczęściej prowadzone są w jego ramach?

Co to jest medycyna estetyczna?

Medycyna estetyczna to dziedzina koncentrująca się na poprawie wyglądu twarzy oraz całego ciała. Obejmuje szeroką gamę niechirurgicznych i małoinwazyjnych zabiegów mających na celu lepszy wygląd i zwiększenie pewności siebie. 

Zabiegi medycyny estetycznej są wykonywane przez przeszkolonych lekarzy, takich jak chirurdzy plastyczni, dermatolodzy lub lekarze pierwszego kontaktu z dodatkowym przeszkoleniem w zakresie medycyny estetycznej.

Należy zauważyć, że medycyna estetyczna nie ogranicza się tylko do twarzy i ciała, ale obejmuje również zabiegi dotyczące włosów, okolic intymnych, a nawet może regulować dolegliwości bólowe – wskazuje pracownik z instytut.bielenda.pl.

Zabiegi medycyny estetycznej

Do najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej należą:

  • Zastrzyki z botoksu – stosowane w celu zmniejszenia widoczności zmarszczek i drobnych linii na twarzy.
  • Zastrzyki z kwasu hialuronowego – stosowane w celu dodania objętości twarzy i wygładzenia zmarszczek.
  • Peelingi chemiczne – wykonuje się je w celu poprawy tekstury i kolorytu skóry.
  • Mikrodermabrazja – procedura wykorzystująca drobne kryształki do delikatnego usuwania martwych komórek naskórka
  • Depilacja laserowa – służy do usuwania niechcianych włosów.
  • Liposukcja iniekcyjna – stosowana do usuwania tłuszczu z organizmu.
  • Osocze bogatopłytkowe – produkowane z własnej krwi pacjenta, ma wszechstronne działanie rewitalizujące i odmładzające.

Kiedy warto skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej?

Medycyna estetyczna jest zwykle polecana osobom, które chcą poprawić swój wygląd i samopoczucie. W gabinetach, na przykład instytut.bielenda.pl, można skorzystać z ich różnych wariantów, zależnie od potrzeb cery.

Jest ona szczególnie popularna wśród osób, które chcą rozwiązać określone problemy skórne, takie jak zmarszczki, drobne linie, blizny potrądzikowe, plamy starcze i inne oznaki starzenia. Jest również powszechnie używana przez osoby, które chcą poprawić wygląd swojego ciała, na przykład pozbyć się problemów takich jak nadmiar tłuszczu, cellulit.

Medycyna estetyczna może być korzystna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet i jest zalecana osobom dorosłym, które cieszą się dobrym zdrowiem. Procedury te nie są zalecane dla niektórych osób, takich jak kobiety w ciąży lub osoby z określonymi schorzeniami.

Jakie efekty dają zabiegi medycyny estetycznej?

Główne efekty prowadzenia zabiegów tego typu to:

Poprawa wyglądu twarzy i ciała

Wiele zabiegów medycyny estetycznej ma na celu poprawę wyglądu twarzy i ciała, na przykład przez procedury takie jak redukcja zmarszczek i drobnych linii, wygładzenie blizn potrądzikowych oraz poprawa kolorytu skóry.

Redukcja oznak starzenia

Niektóre procedury, takie jak zastrzyki z botoksu i wypełniacze skórne z kwasu hialuronowego, mogą zmniejszyć widoczność zmarszczek, sprawiając, że skóra wygląda młodziej.

Zredukowana ilość tkanki tłuszczowej

Zabiegi takie jak liposukcja iniekcyjna i masaże podciśnieniowe mogą usunąć nadmiar tłuszczu z ciała, co skutkuje szczuplejszym wyglądem.

Poprawiona tekstura i koloryt skóry

Procedury takie jak peelingi chemiczne i mikrodermabrazja mogą usuwać martwe komórki naskórka i poprawiać wygląd skóry.

Łagodzenie objawów

Niektóre procedury, takie jak zastrzyki z botoksu, mogą być również stosowane w celu złagodzenia bólu w niektórych stanach, takich jak migreny, zaburzenia pracy stawów skroniowo-żuchwowych i nadmierne pocenie się.

Krem UV i pielęgnacja w jednym

Redakcja nowekosmetyki.pl

Zespół miłośniczek lifestyle'u, urody i zakupów. Dzielimy się nowinkami i poradami na temat zdrowia, diet, urody i zakupów. Dzieci zajmują w naszych życiach bardzo istotne miejsce, dlatego na blogu można znaleźć też wiele treści dotyczących parentingu.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?

Jak opakować kosmetyki płynne